Themes - Twenty Twenty-Five - en to hr translation catalogue (420 entries)

en: #stories
hr: #priče

en: %s is a flower delivery and subscription business. Based in the EU, our mission is not only to deliver stunning flower arrangements across but also foster knowledge and enthusiasm on the beautiful gift of nature: flowers.
hr: %s je tvrtka za dostavu cvijeća i pretplatu. Sa sjedištem u EU-u, naša misija nije samo isporučiti zadivljujuće cvjetne aranžmane širom svijeta, već i njegovati znanje i entuzijazam o prekrasnom daru prirode: cvijeću.

en: 123 Example St. Manhattan, NY 10300 United States
hr: 123 Primjer St. Manhattan, NY 10300 Sjedinjene Američke Države

en: 20€/month
hr: 20€/mjesec

[ctx: 404 error message]
en: Page not found
hr: Stranica nije pronađena

[ctx: 404 error message]
en: The page you are looking for doesn't exist, or it has been moved. Please try searching using the form below.
hr: Stranica koju tražite ne postoji ili je premještena. Pokušajte pretražiti pomoću donjeg obrasca.

en: A collection of full page layouts.
hr: Zbirka postave cijele stranice.

en: A collection of post format patterns.
hr: Zbirka obrazaca formata objave.

en: About
hr: Informacije

en: About Us
hr: O nama

en: About the book
hr: O knjizi

en: About the event
hr: O događaju

en: Acoma Pueblo, in New Mexico, stands as a testament to the resilience and cultural heritage of the Acoma people
hr: Acoma Pueblo, u Novom Meksiku, svjedočanstvo je otpornosti i kulturnog nasljeđa naroda Acoma

en: Add text or blocks that will display when a query returns no results.
hr: Dodaj tekst ili blokove koji će se prikazati kada upit ne vrati rezultate.

[ctx: Alt text for cover image.]
en: Picture of a flower
hr: Slika cvijeta

[ctx: Alt text for hero image.]
en: Picture of a person
hr: Slika osobe

[ctx: Alt text for intro picture.]
en: Picture of a flower
hr: Slika cvijeta

[ctx: Alt text for testimonial image.]
en: Picture of a person
hr: Slika osobe

[ctx: Alt text for testimonial image.]
en: Picture of a person typing on a typewriter.
hr: Slika osobe koja tipka na pisaćem stroju.

en: An elegant addition of home decor collection.
hr: Elegantan dodatak zbirci kućnih ukrasa.

en: An introduction to African dialects
hr: Uvod u afričke dijalekte

en: Ancient buildings and symbols
hr: Drevne građevine i simboli

[ctx: Answer in the FAQs pattern.]
en: This exquisite compilation showcases a diverse array of photographs that capture the essence of different eras and cultures, reflecting the unique styles and perspectives of each artist.
hr: Ova izvrsna kompilacija prikazuje raznoliku lepezu fotografija koje hvataju bit različitih razdoblja i kultura, odražavajući jedinstvene stilove i perspektive svakog umjetnika.

en: Anthuriums
hr: Anturiji

en: Architecture
hr: Arhitektura

en: Assemble
hr: Sastavi

en: Australia
hr: Australija

en: Authors
hr: Autori

en: Birds on a lake.
hr: Ptice na jezeru.

en: Black and white flower
hr: Crno-bijeli cvijet

en: Black and white photo focusing on a woman and a child from afar.
hr: Crno-bijela fotografija s fokusom na ženu i dijete iz daljine.

en: Black and white photo of an African woman.
hr: Crno-bijela fotografija afričke žene.

en: Black and white photography close up of a flower.
hr: Crno-bijela fotografija cvijeta izbliza.

en: Book Image
hr: Slika knjige

en: Book Store
hr: Knjižara

en: Botany flowers
hr: Botanika cvijeće

[ctx: Button text, refers to joining a community. Verb.]
en: Join
hr: Pridruži se

[ctx: Button text. Verb.]
en: Search
hr: Pretraga

en: Buy Tickets
hr: Kupite karte

en: Buy your copy of The Stories Book
hr: Kupite svoj primjerak Knjige priča

[ctx: CTA text of the hero section.]
en: Available for pre-order now.
hr: Sada dostupno za predbilježbu.

en: Cactus
hr: Kaktus

en: Canada
hr: Kanada

en: Cancel anytime
hr: Odustani bilo kada

en: Cancel or pause anytime.
hr: Otkaži ili pauziraj bilo kada.

en: Checkmark
hr: Kvačica provjere

en: Choose your membership
hr: Odaberi svoje članstvo

en: Close up of a red anthurium.
hr: Crveni anturij u krupnom planu.

en: Close up of two flowers on a dark background.
hr: Izbliza dva cvijeta na tamnoj pozadini.

en: Close up photo of white flowers on a grey background
hr: Krupna fotografija bijelog cvijeća na sivoj pozadini

en: Closeup of plantlife in the Malibu Canyon area
hr: Krupni plan biljnog svijeta na području kanjona Malibu

en: Collect
hr: Prikupi

[ctx: Color name]
en: Accent 1
hr: Naglasak 1

[ctx: Color name]
en: Accent 2
hr: Naglasak 2

[ctx: Color name]
en: Accent 3
hr: Naglasak 3

[ctx: Color name]
en: Accent 4
hr: Naglasak 4

[ctx: Color name]
en: Accent 5
hr: Naglasak 5

[ctx: Color name]
en: Accent 6
hr: Naglasak 6

[ctx: Color name]
en: Base
hr: Osnovica

[ctx: Color name]
en: Contrast
hr: Kontrast

en: Comments
hr: Komentari

[ctx: Content of the hero section.]
en: A fine collection of moments in time featuring photographs from Louis Fleckenstein, Paul Strand and Asahachi Kōno.
hr: Izvrsna zbirka trenutaka u vremenu s fotografijama Louisa Fleckensteina, Paula Stranda i Asahachija Kōnoa.

[ctx: Custom template name]
en: Page No Title
hr: Stranica bez naslova

en: Deliver
hr: Isporuči

en: Delivered every week
hr: Dostavlja se svakog tjedna

en: Designed with %s
hr: Dizajnirano s %s

[ctx: Duotone name]
en: Midnight filter
hr: Ponoćni filter

en: Email
hr: E-pošta

en: Episode 1: Acoma Pueblo with Prof. Fiona Presley
hr: Epizoda 1: Acoma Pueblo s prof. Fionom Presley

en: Event
hr: Događaj

[ctx: Event Overview Text.]
en: Held over a weekend, the event is structured around a series of exhibitions, workshops, and panel discussions. The exhibitions showcase a curated selection of photographs that tell compelling stories from various corners of the globe, each image accompanied by detailed narratives that provide context and deeper insight into the historical significance of the scenes depicted. These photographs are drawn from the archives of renowned photographers, as well as emerging talents, ensuring a blend of both classical and contemporary perspectives.
hr: Održava se tijekom vikenda, a događaj je strukturiran oko niza izložbi, radionica i panel rasprava. Izložbe prikazuju odabrani izbor fotografija koje pričaju uvjerljive priče iz raznih kutaka svijeta, a svaku sliku prati detaljna priča koja pruža kontekst i dublji uvid u povijesno značenje prikazanih scena. Ove su fotografije izvučene iz arhiva renomiranih fotografa, kao i od novih talenata, osiguravajući spoj klasičnih i suvremenih perspektiva.

en: Event details
hr: Pojedinosti događaja

en: Event image
hr: Slika događaja

en: Events
hr: Događaji

[ctx: Example event date in pattern.]
en: Aug 08—10 2025
hr: 8. — 10. kolovoza 2025.

[ctx: Example event date in pattern.]
en: Mon, Jan 1
hr: Pon, 1. siječnja

[ctx: Example event time in pattern.]
en: 9 AM — 11 AM
hr: 9 — 11 sati

[ctx: Example heading in pattern.]
en: Hey,
hr: Hej,

[ctx: Example username for social media account.]
en: @example
hr: @primjer

en: Explore the episodes
hr: Istraži epizode

en: FAQs
hr: ČPP

en: Fauna from North America and its characteristics
hr: Fauna Sjeverne Amerike i njena obilježja

en: Featured
hr: Istaknuto

en: Flora of Akaka Falls State Park
hr: Flora državnog parka Akaka Falls

[ctx: Font size name]
en: Extra Extra Large
hr: Ekstra ekstra veliko

[ctx: Font size name]
en: Extra Large
hr: Ekstra veliko

[ctx: Font size name]
en: Large
hr: Veliko

[ctx: Font size name]
en: Medium
hr: Srednje

[ctx: Font size name]
en: Small
hr: Malo

en: Free
hr: Besplatno

en: Free Workshop
hr: Besplatna radionica

en: Free shipping
hr: Besplatna dostava

en: Get a free tote bag.
hr: Dobij besplatnu torbu.

en: Get access to a curated collection of moments in time featuring photographs from historical relevance.
hr: Dobij pristup odabranoj zbirci trenutaka u vremenu koja sadrži fotografije od povijesne važnosti.

en: Get access to our free articles and weekly newsletter.
hr: Dobij pristup našim besplatnim člancima i tjednom biltenu.

en: Get access to our paid articles and weekly newsletter.
hr: Dobij pristup našim plaćenim člancima i tjednom biltenu.

en: Get access to our paid newsletter and a limited pass for one event.
hr: Dobij pristup našem plaćenom biltenu i ograničenu propusnicu za jedan događaj.

en: Get access to our paid newsletter and an unlimited pass.
hr: Dobij pristup našem plaćenom biltenu i neograničenu propusnicu.

en: Get directions
hr: Preuzmi upute

[ctx: Heading for banner pattern.]
en: New arrivals
hr: Novopridošli

[ctx: Heading of the Contact social link pattern]
en: Got questions? <br><a href="#" rel="nofollow">Feel free to reach out.</a>
hr: Imate pitanja? <br><a href="#" rel="nofollow">Slobodno nam se obratite.</a>

[ctx: Heading of the FAQs pattern.]
en: Frequently Asked Questions
hr: Često postavljana pitanja

[ctx: Heading of the hero section.]
en: The Stories Book
hr: Knjiga priča

[ctx: Hero - Overlapped book cover pattern headline text]
en: The Stories Book
hr: Knjiga priča

[ctx: Hero - Overlapped book cover pattern subline text]
en: A fine collection of moments in time featuring photographs from Louis Fleckenstein, Paul Strand and Asahachi Kōno.
hr: Izvrsna zbirka trenutaka u vremenu s fotografijama Louisa Fleckensteina, Paula Stranda i Asahachija Kōnoa.

en: How to get in touch with us
hr: Kako stupiti u kontakt s nama

en: Image for service
hr: Slika za uslugu

en: Image of a book
hr: Slika knjige

en: Image of the book
hr: Slika knjige

en: International editions
hr: Međunarodna izdanja

en: I’m Asahachi Kōno, a Japanese photographer, a member of Los Angeles’s Japanese Camera Pictorialists of California. Before returning to Japan, I worked as a photo retoucher.
hr: Ja sam Asahachi Kōno, japanski fotograf, član Losanđeleske kalifornijske japanske kamerne slike. Prije povratka u Japan, radio sam kao retušer fotografija.

en: Join our IRL events.
hr: Pridruži se našim IRL događajima.

en: Join our forums.
hr: Pridruži se našim forumima.

[ctx: Label for the block binding placeholder in the editor]
en: Post format name
hr: Naziv formata objave

en: Learn more
hr: Saznaj više

en: Let’s hear them.
hr: Čujmo ih.

en: Lewis W. Hine studied sociology before moving to New York in 1901 to work at the Ethical Culture School, where he took up photography to enhance his teaching practices
hr: Lewis W. Hine studirao je sociologiju prije nego što se 1901. preselio u New York kako bi radio u Školi etičke kulture, gdje se počeo baviti fotografijom kako bi poboljšao svoju nastavnu praksu

en: Like flowers that bloom in unexpected places, every story unfolds with beauty and resilience
hr: Poput cvijeća koje cvjeta na neočekivanim mjestima, svaka se priča razvija s ljepotom i otpornošću

en: Like flowers that bloom in unexpected places, every story unfolds with beauty and resilience, revealing hidden wonders.
hr: Poput cvijeća koje cvjeta na neočekivanim mjestima, svaka se priča razvija ljepotom i otpornošću, otkrivajući skrivena čuda.

[ctx: Link to a page with information about what the person is working on right now.]
en: Now
hr: Sada

en: Man in hat, standing in front of a building.
hr: Čovjek sa šeširom, stoji ispred zgrade.

[ctx: Message explaining that there are no results returned from a search.]
en: Sorry, but nothing was found. Please try a search with different keywords.
hr: Nažalost, ništa nije pronađeno. Pokušajte pretraživati ​​s drugim ključnim riječima.

en: Month
hr: Mjesec

en: More posts
hr: Više objava

en: My name is Anna Möller and these are some of my photo projects.
hr: Moje ime je Anna Möller i ovo su neki od mojih foto projekata.

[ctx: Name of membership package.]
en: Expert
hr: Stručnjak

[ctx: Name of membership package.]
en: Single
hr: Pojedinačno

en: New Zealand
hr: Novi Zeland

en: Newer Posts
hr: Novije objave

en: Next Photo
hr: Sljedeća fotografija

en: Older Posts
hr: Starije objave

en: Other Posts
hr: Druge objave

en: Our online store.
hr: Naša online trgovina.

en: Our services
hr: Naše usluge

en: Our small team is a group of driven, detail-oriented people who are passionate about their customers.
hr: Naš mali tim je skupina motiviranih ljudi, orijentiranih na detalje koji su strastveni za svoje kupce.

en: Pages
hr: Stranice

[ctx: Pattern description]
en: A FAQs section with a FAQ heading and list of questions and answers.
hr: Odjeljak ČPP s ČPP naslovom i popisom pitanja i odgovora.

[ctx: Pattern description]
en: A Intro pattern with Short heading, paragraph and image on the left.
hr: Uvodni uzorak s kratkim naslovom, odlomkom i slikom na lijevoj strani.

[ctx: Pattern description]
en: A banner with a short paragraph, and two images displayed in a grid layout.
hr: Banner s kratkim odlomkom i dvije slike prikazane u rešetkastom rasporedu.

[ctx: Pattern description]
en: A business homepage pattern.
hr: Uzorak poslovne početne stranice.

[ctx: Pattern description]
en: A call to action featuring product images.
hr: Poziv na akciju sa slikama proizvoda.

[ctx: Pattern description]
en: A call to action section with links to get the book in different websites.
hr: Odjeljak poziva na akciju s poveznicama za nabavu knjige na različitim web-stranicama.

[ctx: Pattern description]
en: A call to action section with links to get the book in the most popular locations.
hr: Odjeljak poziva na akciju s poveznicama za nabavu knjige na najpopularnijim mjestima.

[ctx: Pattern description]
en: A full-width cover banner that can be applied to a page or it can work as a single landing page.
hr: Naslovni banner pune širine koji se može primijeniti na stranicu ili može raditi kao jedna odredišna stranica.

[ctx: Pattern description]
en: A full-width cover section with a large background image and an oversized heading.
hr: Naslovnica pune širine s velikom pozadinskom slikom i jako velikim naslovom.

[ctx: Pattern description]
en: A full-width, full-height link in bio section with an image, a paragraph and social links.
hr: Poveznica pune širine i visine u odjeljku biografije sa slikom, odlomkom i poveznicama na društvene mreže.

[ctx: Pattern description]
en: A grid section with different categories.
hr: Odjeljak rešetke s različitim kategorijama.

[ctx: Pattern description]
en: A grid section with photos and a link to an Instagram profile.
hr: Odjeljak rešetke s fotografijama i poveznicom na Instagram profil.

[ctx: Pattern description]
en: A grid with videos.
hr: Rešetka s videozapisima.

[ctx: Pattern description]
en: A header with title and text and three columns that show 3 events with their images and titles.
hr: Zaglavlje s naslovom i tekstom i tri stupca koji prikazuju 3 događaja sa svojim slikama i naslovima.

[ctx: Pattern description]
en: A hero section for the book with a description and pre-order link.
hr: Glavni odjeljak za knjigu s opisom i poveznicom za predbilježbu.

[ctx: Pattern description]
en: A hero with a centered heading, paragraph and button.
hr: Heroj s centriranim naslovom, odlomkom i dugmetom.

[ctx: Pattern description]
en: A hero with a full width image, heading, short paragraph and button.
hr: Heroj sa slikom pune širine, naslovom, kratkim odlomkom i dugmetom.

[ctx: Pattern description]
en: A hero with an overlapped book cover and links.
hr: Heroj s preklopljenom naslovnicom knjige i poveznicama.

[ctx: Pattern description]
en: A landing page for the book with a hero section, pre-order links, locations, FAQs and newsletter signup.
hr: Odredišna stranica za knjigu s glavnim odjeljkom, poveznicama za predbilježbu, lokacijama, ČPP-ima i prijavom na bilten.

[ctx: Pattern description]
en: A landing page for the event with a hero section, description, FAQs and call to action.
hr: Odredišna stranica za događaj s glavnim odjeljkom, opisom, ČPP-ima i pozivom na akciju.

[ctx: Pattern description]
en: A landing page for the podcast with a hero section, description, logos, grid with videos and newsletter signup.
hr: Odredišna stranica za podcast s glavnim odjeljkom, opisom, logotipima, rešetkom s videozapisima i prijavom na bilten.

[ctx: Pattern description]
en: A large left-aligned heading with a brand name emphasized in bold.
hr: Veliko ulijevo poravnato zaglavlje s podebljanim nazivom robne marke.

[ctx: Pattern description]
en: A link in bio landing page with a heading, paragraph, links and a full height image.
hr: Poveznica na biografskoj odredišnoj stranici s naslovom, odlomkom, poveznicama i slikom pune visine.

[ctx: Pattern description]
en: A link in bio landing page with social links, a profile photo and a brief description.
hr: Poveznica na odredišnoj stranici biografije s društvenim poveznicama, profilnom fotografijom i kratkim opisom.

[ctx: Pattern description]
en: A link post format with a description and an emphasized link for key content.
hr: Format poveznice objave s opisom i naglašenom poveznicom za ključni sadržaj.

[ctx: Pattern description]
en: A list of events with call to action.
hr: Popis događaja s pozivom na akciju.

[ctx: Pattern description]
en: A list of posts, 1 column, with featured image and post date.
hr: Popis objava, 1 stupac, s istaknutom slikom i datumom objave.

[ctx: Pattern description]
en: A list of posts, 3 columns, with only featured images.
hr: Popis objava, 3 stupca, samo s istaknutim slikama.

[ctx: Pattern description]
en: A pattern for a CV/Bio landing page.
hr: Uzorak za odredišnu stranicu životopisa/biografije.

[ctx: Pattern description]
en: A portfolio homepage pattern.
hr: Uzorak početne stranice portfelja.

[ctx: Pattern description]
en: A section that can be used as a banner or a landing page to announce an event.
hr: Odjeljak koji se može koristiti kao banner ili odredišna stranica za najavu događaja.

[ctx: Pattern description]
en: A section with overlapping images, and a description.
hr: Odjeljak s preklapajućim slikama i opisom.

[ctx: Pattern description]
en: A section with specified dates and times for an event.
hr: Odjeljak s određenim datumima i vremenima za događaj.

[ctx: Pattern description]
en: A section with three columns and two rows, each containing a testimonial and citation.
hr: Odjeljak s tri stupca i dva retka, od kojih svaki sadrži preporuku i citat.

[ctx: Pattern description]
en: A shop homepage pattern.
hr: Uzorak početne stranice trgovine.

[ctx: Pattern description]
en: A subscriber-only section highlighting exclusive services and offerings.
hr: Odjeljak samo za pretplatnike koji ističe ekskluzivne usluge i ponude.

[ctx: Pattern description]
en: A testimonial with a large image on the right.
hr: Preporuka s velikom slikom s desne strane.

[ctx: Pattern description]
en: A three-column boxed pricing table designed to showcase services, descriptions, and pricing options.
hr: Tablica s cijenama u tri stupca dizajnirana za prikaz usluga, opisa i opcija cijena.

[ctx: Pattern description]
en: A two-column section with a heading and paragraph on the left, and an image on the right.
hr: Odjeljak u dva stupca s naslovom i odlomkom s lijeve strane te slikom s desne strane.

[ctx: Pattern description]
en: An audio post format with an image, title, audio player, and description.
hr: Format audio objave sa slikom, naslovom, audio playerom i opisom.

[ctx: Pattern description]
en: Banner with book description and accompanying image for promotion.
hr: Banner s opisom knjige i pratećom slikom za promociju.

[ctx: Pattern description]
en: Centered contact section with a prominent message and social media links.
hr: Centrirani odjeljak za kontakt s istaknutom porukom i poveznicama na društvene mreže.

[ctx: Pattern description]
en: Comments area with comments list, pagination, and comment form.
hr: Područje komentara s popisom komentara, označavanjem stranica i obrascem za komentare.

[ctx: Pattern description]
en: Contact section with a location address, a directions link, and an image of the location.
hr: Odjeljak za kontakt s adresom lokacije, poveznicom za upute i slikom lokacije.

[ctx: Pattern description]
en: Contact section with social media links, email, and multiple location details.
hr: Odjeljak za kontakte s poveznicama na društvene mreže, e-poštom i pojedinostima o više lokacija.

[ctx: Pattern description]
en: Display team photos in a services section with grid layout.
hr: Prikaži fotografije tima u odjeljku usluga s rešetka rasporedom.

[ctx: Pattern description]
en: Displays a list of posts with title and date.
hr: Prikazuje popis objava s naslovom i datumom.

[ctx: Pattern description]
en: Footer columns with logo, title, tagline and links.
hr: Stupci podnožja s logotipom, naslovom, sloganom i poveznicama.

[ctx: Pattern description]
en: Footer columns with title, tagline and links.
hr: Stupci podnožja s naslovom, sloganom i poveznicama.

[ctx: Pattern description]
en: Footer with centered site title and social links.
hr: Podnožje s centriranim naslovom web-stranice i poveznicama na društvene mreže.

[ctx: Pattern description]
en: Footer with centered site title and tagline.
hr: Podnožje s centriranim naslovom web-stranice i sloganom.

[ctx: Pattern description]
en: Footer with large site title and newsletter signup.
hr: Podnožje s velikim naslovom web-stranice i prijavom na bilten.

[ctx: Pattern description]
en: Hidden heading for the home page and index template.
hr: Skriveni naslov za početnu stranicu i predložak indeksa.

[ctx: Pattern description]
en: Large heading with a search form for quick navigation.
hr: Veliki naslov s obrascem za pretraživanje za brzu navigaciju.

[ctx: Pattern description]
en: Next and previous post links.
hr: Poveznice na sljedeću i prethodnu objavu.

[ctx: Pattern description]
en: Pricing section with two columns, pricing plan, description, and call-to-action buttons.
hr: Odjeljak s cijenama s dva stupca, planom cijena, opisom i dugmadi za poziv na akciju.

[ctx: Pattern description]
en: Prints the name of the post format with the help of the Block Bindings API.
hr: Ispisuje naziv formata objave uz pomoć Block Bindings API-ja.

[ctx: Pattern description]
en: RSVP for an upcoming event with a cover image and event details.
hr: Odgovorite na poziv za nadolazeći događaj s naslovnom slikom i detaljima događaja.

[ctx: Pattern description]
en: Showcasing the podcast's clients with a heading and a series of client logos.
hr: Predstavljanje klijenata podcasta s naslovom i nizom logotipa klijenata.

[ctx: Pattern description]
en: Site header with centered site title and navigation.
hr: Zaglavlje s centriranim naslovom web-stranice i navigacijom.

[ctx: Pattern description]
en: Site header with large site title and right-aligned navigation.
hr: Zaglavlje s velikim naslovom web-stranice i navigacijom poravnatom udesno.

[ctx: Pattern description]
en: Site header with site title and navigation in columns.
hr: Zaglavlje s naslovom web-stranice i navigacija u stupcima.

[ctx: Pattern description]
en: Site header with site title and navigation.
hr: Zaglavlje s naslovom web-stranice i navigacijom.

[ctx: Pattern description]
en: Three columns with images and text to showcase services.
hr: Tri stupca sa slikama i tekstom za prikaz usluga.

[ctx: Pattern description]
en: Two columns with testimonials and avatars.
hr: Dva stupca s preporukama i avatarima.

[ctx: Pattern description]
en: Vertical site header with site title and navigation.
hr: Okomito zaglavlje s naslovom web-stranice i navigacijom

[ctx: Pattern placeholder text with link.]
en: Lecture by <a href="#">Prof. Fiona Presley</a>
hr: Predavanje <a href="#">prof. Fiona Presley</a>

[ctx: Pattern placeholder text with link.]
en: Outside Europe? View <a href="#" rel="nofollow">international editions</a>.
hr: Izvan Europe? Pogledaj <a href="#" rel="nofollow">međunarodna izdanja</a>.

[ctx: Pattern placeholder text.]
en: I’m Nora, a dedicated public interest attorney based in Denver. I’m a graduate of Stanford University.
hr: Ja sam Nora, odvjetnica posvećena javnom interesu, sa sjedištem u Denveru. Diplomirala sam na Sveučilištu Stanford.

[ctx: Pattern placeholder text.]
en: My name is Nora Winslow Keene, and I’m a committed public interest attorney. Living in Denver, Colorado, I’ve spent years championing the rights of underrepresented workers. A graduate of Stanford University, I played a key role in securing critical protections for agricultural laborers, ensuring better wages and access to healthcare. My work has focused on advocating for environmental justice and improving the quality of life for rural communities. Every case I take on is driven by the belief that everyone deserves dignity and fair treatment in the workplace.
hr: Moje ime je Nora Winslow Keene i predana sam odvjetnica javnog interesa. Živeći u Denveru, u Coloradu, godinama sam se zalagala za prava podzastupljenih radnika. Diplomirao sam na Sveučilištu Stanford i odigrala sam ključnu ulogu u osiguravanju kritične zaštite poljoprivrednih radnika, jamčenju boljih plaća i pristupa zdravstvenoj skrbi. Moj rad je usmjeren na zagovaranje ekološke pravde i poboljšanje kvalitete života ruralnih zajednica. Svaki slučaj koji preuzmem vodim ga s uvjerenjem da svatko zaslužuje dostojanstven i pošten tretman na radnom mjestu.

[ctx: Pattern placeholder text.]
en: This exquisite compilation showcases a diverse array of photographs that capture the essence of different eras and cultures, reflecting the unique styles and perspectives of each artist. Fleckenstein’s evocative imagery, Strand’s groundbreaking modernist approach, and Kōno’s meticulous documentation of Japanese life come together in a harmonious blend that celebrates the art of photography. Each image in “The Stories Book” is accompanied by insightful commentary, providing historical context and revealing the stories behind the photographs. This collection is not only a visual feast but also a tribute to the power of photography to preserve and narrate the multifaceted experiences of humanity.
hr: Ova izvrsna kompilacija prikazuje raznoliku lepezu fotografija koje hvataju bit različitih razdoblja i kultura, odražavajući jedinstvene stilove i perspektive svakog umjetnika. Fleckensteinove evokativne slike, Strandov revolucionarni modernistički pristup i Kōnova pedantna dokumentacija japanskog života spajaju se u skladnu mješavinu koja slavi umjetnost fotografije. Svaka slika u "Knjizi priča" popraćena je pronicljivim komentarima, pružajući povijesni kontekst i otkrivajući priče iza fotografija. Ova kolekcija nije samo vizualna gozba, već i počast moći fotografije da sačuva i pripovijeda višestruka iskustva čovječanstva.

[ctx: Pattern placeholder text.]
en: We're %s, our mission is to deliver exquisite flower arrangements that not only adorn living spaces but also inspire a deeper appreciation for natural beauty.
hr: Mi smo %s, naša je misija isporučiti izuzetne cvjetne aranžmane koji ne samo da krase životne prostore, već i potiču na dublje poštivanje prirodne ljepote.

[ctx: Pattern title]
en: 2 columns with avatar
hr: 2 stupca s avatarom

[ctx: Pattern title]
en: 3 column layout with 6 testimonials
hr: Raspored u 3 stupca sa 6 preporuka

[ctx: Pattern title]
en: Banner with book description
hr: Banner s opisom knjige

[ctx: Pattern title]
en: Banner with description and images grid
hr: Banner s opisom i rešetkom slika

[ctx: Pattern title]
en: Business homepage
hr: Poslovna početna stranica

[ctx: Pattern title]
en: CV/bio
hr: CV/biografija

[ctx: Pattern title]
en: Call to action with book links
hr: Poziv na akciju s poveznicama na knjige

[ctx: Pattern title]
en: Call to action with grid layout with products and link
hr: Poziv na akciju s rešetka izgledom s proizvodima i poveznicom

[ctx: Pattern title]
en: Call to action with locations
hr: Poziv na akciju s lokacijama

[ctx: Pattern title]
en: Centered footer
hr: Centrirano podnožje

[ctx: Pattern title]
en: Centered footer with social links
hr: Centrirano podnožje s društvenim poveznicama

[ctx: Pattern title]
en: Centered heading
hr: Centrirani naslov

[ctx: Pattern title]
en: Centered link and social links
hr: Centrirana poveznica i društvene poveznice

[ctx: Pattern title]
en: Centered site header
hr: Centrirano zaglavlje web-stranice

[ctx: Pattern title]
en: Coming soon
hr: Dolazi uskoro

[ctx: Pattern title]
en: Comments
hr: Komentari

[ctx: Pattern title]
en: Contact location and link
hr: Lokacija kontakta i poveznica

[ctx: Pattern title]
en: Contact, info and locations
hr: Kontakt, informacije i lokacije

[ctx: Pattern title]
en: Cover with big heading
hr: Omot s velikim naslovom

[ctx: Pattern title]
en: Event RSVP
hr: Odgovor na poziv za događaj

[ctx: Pattern title]
en: Event schedule
hr: Raspored događaja

[ctx: Pattern title]
en: Events list
hr: Popis događaja

[ctx: Pattern title]
en: Events, 3 columns with event images and titles
hr: Događaji, 3 stupca sa slikama i naslovima događaja

[ctx: Pattern title]
en: FAQs
hr: ČPP

[ctx: Pattern title]
en: Footer
hr: Podnožje

[ctx: Pattern title]
en: Footer with columns
hr: Podnožje sa stupcima

[ctx: Pattern title]
en: Footer with newsletter signup
hr: Podnožje s prijavom na bilten

[ctx: Pattern title]
en: Grid with categories
hr: Rešetka s kategorijama

[ctx: Pattern title]
en: Grid with videos
hr: Rešetka s videozapisima

[ctx: Pattern title]
en: Header
hr: Zaglavlje

[ctx: Pattern title]
en: Header with columns
hr: Zaglavlje sa stupcima

[ctx: Pattern title]
en: Header with large title
hr: Zaglavlje s velikim naslovom

[ctx: Pattern title]
en: Heading and paragraph with image on the right
hr: Naslov i odlomak sa slikom na desnoj strani

[ctx: Pattern title]
en: Heading and search form
hr: Naslov i obrazac za pretraživanje

[ctx: Pattern title]
en: Hero book
hr: Knjiga heroja

[ctx: Pattern title]
en: Hero podcast
hr: Glavni podcast

[ctx: Pattern title]
en: Hero, full width image
hr: Heroj, slika pune širine

[ctx: Pattern title]
en: Hero, overlapped book cover with links
hr: Heroj, preklopljena naslovnica knjige s poveznicama

[ctx: Pattern title]
en: Hidden blog heading
hr: Skriveni naslov bloga

[ctx: Pattern title]
en: Instagram grid
hr: Instagram rešetka

[ctx: Pattern title]
en: Intro with left-aligned description
hr: Uvod s opisom poravnatim ulijevo

[ctx: Pattern title]
en: Landing page for book
hr: Odredišna stranica za knjigu

[ctx: Pattern title]
en: Landing page for event
hr: Odredišna stranica za događaj

[ctx: Pattern title]
en: Landing page for podcast
hr: Odredišna stranica za podcast

[ctx: Pattern title]
en: Link format
hr: Format poveznice

[ctx: Pattern title]
en: Link in bio heading, paragraph, links and full-height image
hr: Poveznica u naslovu biografije, odlomak, poveznice i slika pune visine

[ctx: Pattern title]
en: Link in bio with profile, links and wide margins
hr: Poveznica u biografiji s profilom, poveznicama i širokim rubovima

[ctx: Pattern title]
en: Link in bio with tight margins
hr: Poveznica u biografiji s uskim rubovima

[ctx: Pattern title]
en: List of posts, 1 column
hr: Popis objava, 1 stupac

[ctx: Pattern title]
en: Logos
hr: Logotipi

[ctx: Pattern title]
en: More posts
hr: Više objava

[ctx: Pattern title]
en: News blog archive
hr: Vijesti blog arhiva

[ctx: Pattern title]
en: News blog home
hr: Vijesti blog početna

[ctx: Pattern title]
en: News blog query loop
hr: Petlja upita bloga vijesti

[ctx: Pattern title]
en: News blog search results
hr: Rezultati pretraživanja bloga vijesti

[ctx: Pattern title]
en: News blog single post with sidebar
hr: Samostalna objava blog vijesti s bočnom trakom

[ctx: Pattern title]
en: News blog with featured posts grid
hr: Blog vijesti s rešetkom istaknutih objava

[ctx: Pattern title]
en: News blog with sidebar
hr: Blog vijesti s bočnom trakom

[ctx: Pattern title]
en: Newsletter sign-up
hr: Prijava za bilten

[ctx: Pattern title]
en: Offset post without featured image
hr: Odmak objava bez istaknute slike

[ctx: Pattern title]
en: Overlapping images and paragraph on right
hr: Preklapajuće slike i odlomak desno

[ctx: Pattern title]
en: Photo blog archive
hr: Foto blog arhiva

[ctx: Pattern title]
en: Photo blog home
hr: Foto blog početna

[ctx: Pattern title]
en: Photo blog page
hr: Foto blog stranica

[ctx: Pattern title]
en: Photo blog posts
hr: Objave foto bloga

[ctx: Pattern title]
en: Photo blog search results
hr: Rezultati pretraživanja foto bloga

[ctx: Pattern title]
en: Photo blog single post
hr: Foto blog samostalna objava

[ctx: Pattern title]
en: Portfolio homepage
hr: Početna stranica portfelja

[ctx: Pattern title]
en: Post format name
hr: Naziv formata objave

[ctx: Pattern title]
en: Post navigation
hr: Navigacija objava

[ctx: Pattern title]
en: Post with left-aligned content
hr: Objava sa sadržajem poravnatim ulijevo

[ctx: Pattern title]
en: Poster-like section
hr: Odjeljak nalik na plakat

[ctx: Pattern title]
en: Pricing, 2 columns
hr: Cijene, 2 stupca

[ctx: Pattern title]
en: Pricing, 3 columns
hr: Cijene, 3 stupca

[ctx: Pattern title]
en: Review with large image on right
hr: Pregled s velikom slikom desno

[ctx: Pattern title]
en: Right-aligned 404
hr: Udesno poravnati 404

[ctx: Pattern title]
en: Right-aligned archive
hr: Udesno poravnati arhiv

[ctx: Pattern title]
en: Right-aligned blog, search
hr: Blog poravnat udesno, pretraživanje

[ctx: Pattern title]
en: Right-aligned home
hr: Udesno poravnata početna

[ctx: Pattern title]
en: Right-aligned page
hr: Udesno poravnata stranica

[ctx: Pattern title]
en: Right-aligned query loop
hr: Udesno poravnata petlja upita

[ctx: Pattern title]
en: Right-aligned single post
hr: Samostalna objava poravnata udesno

[ctx: Pattern title]
en: Search
hr: Pretraži

[ctx: Pattern title]
en: Services, 3 columns
hr: Usluge, 3 stupca

[ctx: Pattern title]
en: Services, subscriber only section
hr: Usluge, odjeljak samo za pretplatnike

[ctx: Pattern title]
en: Services, team photos
hr: Usluge, timske fotografije

[ctx: Pattern title]
en: Shop homepage
hr: Početna stranica trgovine

[ctx: Pattern title]
en: Short heading and paragraph and image on the left
hr: Kratki naslov i odlomak te slika lijevo

[ctx: Pattern title]
en: Sidebar
hr: Bočna traka

[ctx: Pattern title]
en: Text blog archive
hr: Tekstualni blog arhiva

[ctx: Pattern title]
en: Text blog home
hr: Tekstualni blog početna

[ctx: Pattern title]
en: Text blog query loop
hr: Petlja upita tekst bloga

[ctx: Pattern title]
en: Text blog search results
hr: Rezultati pretraživanja tekst bloga

[ctx: Pattern title]
en: Text blog single post
hr: Tekstualni blog samostalna objava

[ctx: Pattern title]
en: Vertical site header
hr: Okomito zaglavlje web stranice

[ctx: Pattern title]
en: Written by
hr: Napisao/la

en: Patterns
hr: Uzorci

en: Photo of a field full of flowers, a blue sky and a tree.
hr: Fotografija polja punog cvijeća, plavog neba i stabla.

en: Photo of a woman worker.
hr: Fotografija žene radnice.

en: Photography close up of a red flower.
hr: Fotografija crvenog cvijeta izbliza.

en: Picture of a historical building in ruins.
hr: Slika ruševine povijesne građevine.

en: Picture of a person typing on a typewriter.
hr: Slika osobe koja tipka na pisaćem stroju.

[ctx: Placeholder heading in four languages.]
en: “Stories, <span lang="es">historias</span>, <span lang="uk">iсторії</span>, <span lang="el">iστορίες</span>”
hr: “Priče, <span lang="es">historias</span>, <span lang="uk">istoríí̈</span>, <span lang="el">iστορίες</span>”

[ctx: Podcast description]
en: Storytelling, expert analysis, and vivid descriptions. The Stories Podcast brings history to life, making it accessible and engaging for a global audience.
hr: Priča, stručna analiza i živopisni opisi. Podcast priča oživljava povijest, čineći je dostupnom i privlačnom za globalnu publiku.

en: Portrait of a nurse
hr: Portret medicinske sestre

en: Portrait of an African Woman dressed in traditional costume, wearing decorative jewelry.
hr: Portret afričke žene odjevene u tradicionalnu nošnju, s ukrasnim nakitom.

en: Post formats
hr: Formati objava

en: Post navigation
hr: Navigacija objava

[ctx: Prefix before one or more categories. The categories are displayed in a separate block on the next line.]
en: Categories:
hr: Kategorije:

[ctx: Prefix before one or more tags. The tags are displayed in a separate block on the next line.]
en: Tagged:
hr: Označeno:

[ctx: Prefix before the author name. The post author name is displayed in a separate block on the next line.]
en: Posted by
hr: Objavio

[ctx: Prefix before the author name. The post author name is displayed in a separate block.]
en: Written by
hr: Napisao/la

[ctx: Prefix before the author name. The post author name is displayed in a separate block.]
en: by
hr: od

[ctx: Prefix before the post date block.]
en: Published on
hr: Objavljeno

en: Previous Photo
hr: Prethodna fotografija

en: Pricing
hr: Cjenik

en: Profile portrait of a native person.
hr: Profilni portret domaće osobe.

[ctx: Question in the FAQs pattern.]
en: Are signed copies available?
hr: Jesu li dostupni potpisani primjerci?

[ctx: Question in the FAQs pattern.]
en: How much does The Stories Book cost?
hr: Koliko košta Knjiga priča?

[ctx: Question in the FAQs pattern.]
en: What is The Stories Book about?
hr: O čemu govori Knjiga priča?

[ctx: Question in the FAQs pattern.]
en: When will The Stories Book be released?
hr: Kada će biti objavljena Knjiga priča?

en: Receive our articles in your inbox.
hr: Primaj naše članke u inbox.

[ctx: Sample description for banner with flower.]
en: Like flowers that bloom in unexpected places, every story unfolds with beauty and resilience, revealing hidden wonders.
hr: Poput cvijeća koje cvjeta na neočekivanim mjestima, svaka se priča razvija ljepotom i otpornošću, otkrivajući skrivena čuda.

[ctx: Sample hero heading]
en: Tell your story
hr: Ispričaj svoju priču

[ctx: Sample hero paragraph]
en: Like flowers that bloom in unexpected places, every story unfolds with beauty and resilience, revealing hidden wonders.
hr: Poput cvijeća koje cvjeta na neočekivanim mjestima, svaka se priča razvija ljepotom i otpornošću, otkrivajući skrivena čuda.

[ctx: Sample testimonial.]
en: “Amazing quality and care. I love all your products.”
hr: “Nevjerojatna kakvoća i briga. Volim sve tvoje radove.”

[ctx: Sample testimonial.]
en: “Superb product and customer service!”
hr: “Izvrstan proizvod i korisnička usluga!”

[ctx: Search form label.]
en: Search
hr: Pretraži

[ctx: Search input field placeholder text.]
en: Type here...
hr: Upiši ovdje...

en: Shop
hr: Trgovina

en: Shop now
hr: Kupujte sada

en: Sign up to get daily stories
hr: Prijavi se za primanje dnevnih priča

en: Smartphones capturing a scenic wildflower meadow with trees
hr: Pametni telefoni snimaju slikovitu livadu divljeg cvijeća s drvećem

en: Social media
hr: Društveni mediji

en: Something great is coming soon
hr: Uskoro dolazi nešto sjajno

[ctx: Space size name]
en: Large
hr: Veliko

[ctx: Space size name]
en: Regular
hr: Standardno

[ctx: Space size name]
en: Small
hr: Malo

[ctx: Space size name]
en: Tiny
hr: Sitno

[ctx: Space size name]
en: X-Large
hr: X-Veliko

[ctx: Space size name]
en: X-Small
hr: X-Malo

[ctx: Space size name]
en: XX-Large
hr: XX-Veliko

en: Starting at%s/month
hr: Počevši od%s/mjesec

en: Stories
hr: Priče

[ctx: Style variation name]
en: Afternoon
hr: Poslijepodne

[ctx: Style variation name]
en: Annotation
hr: Anotacija

[ctx: Style variation name]
en: Beiruti & Literata
hr: Beiruti i Literata

[ctx: Style variation name]
en: Display
hr: Eksponat

[ctx: Style variation name]
en: Dusk
hr: Sumrak

[ctx: Style variation name]
en: Evening
hr: Večer

[ctx: Style variation name]
en: Literata & Fira Sans
hr: Literata i Fira Sans

[ctx: Style variation name]
en: Literata & Ysabeau Office
hr: Literata i Ysabeau Office

[ctx: Style variation name]
en: Midnight
hr: Ponoć

[ctx: Style variation name]
en: Morning
hr: Jutro

[ctx: Style variation name]
en: Noon
hr: Podne

[ctx: Style variation name]
en: Pill shaped
hr: Oblik pilule

[ctx: Style variation name]
en: Platypi & Literata
hr: Platypi i Literata

[ctx: Style variation name]
en: Platypi & Ysabeau Office
hr: Platypi i Ysabeau Office

[ctx: Style variation name]
en: Roboto Slab & Manrope
hr: Roboto Slab i Manrope

[ctx: Style variation name]
en: Style 1
hr: Stil 1

[ctx: Style variation name]
en: Style 2
hr: Stil 2

[ctx: Style variation name]
en: Style 3
hr: Stil 3

[ctx: Style variation name]
en: Style 4
hr: Stil 4

[ctx: Style variation name]
en: Style 5
hr: Stil 5

[ctx: Style variation name]
en: Subtitle
hr: Podnaslov

[ctx: Style variation name]
en: Sunrise
hr: Izlazak sunca

[ctx: Style variation name]
en: Twilight
hr: Suton

[ctx: Style variation name]
en: Vollkorn & Fira Code
hr: Vollkorn i Fira Code

en: Subscribe
hr: Pretplati se

en: Subscribe on your favorite platform
hr: Pretplati se na svoju omiljenu platformu

en: Subscribe to get notified when our website is ready.
hr: Pretplati se za dobivanje obavijesti kada naša web-stranica bude spremna.

en: Subscribe to get unlimited access
hr: Pretplati se za neograničen pristup

en: Sunflowers
hr: Suncokreti

en: Switzerland
hr: Švicarska

en: Tailored to your needs
hr: Prilagođeno vašim potrebama

en: Tell your story
hr: Ispričaj svoju priču

[ctx: Template part name]
en: Footer
hr: Podnožje

[ctx: Template part name]
en: Footer Columns
hr: Stupci podnožja

[ctx: Template part name]
en: Footer Newsletter
hr: Bilten podnožje

[ctx: Template part name]
en: Header
hr: Zaglavlje

[ctx: Template part name]
en: Header with large title
hr: Zaglavlje s velikim naslovom

[ctx: Template part name]
en: Sidebar
hr: Bočna traka

[ctx: Template part name]
en: Vertical site header
hr: Okomito zaglavlje web stranice

[ctx: Testimonial heading.]
en: What people are saying
hr: Što ljudi govore

[ctx: Testimonial section heading.]
en: What people are saying
hr: Što ljudi govore

en: The Acropolis of Athens.
hr: Atenska akropola.

en: The Latest
hr: Najnoviji

en: The Stories Book will be available from these international retailers.
hr: Knjiga priča bit će dostupna kod ovih međunarodnih prodavača.

en: The Stories Book, a fine collection of moments in time featuring photographs from Louis Fleckenstein, Paul Strand and Asahachi Kōno, is available for pre-order
hr: Knjiga priča, izvrsna zbirka trenutaka u vremenu s fotografijama Louisa Fleckensteina, Paula Stranda i Asahachija Kōnoa, dostupna je za prednarudžbu

en: The Stories Podcast
hr: Podcast priča

en: The Stories Podcast is sponsored by
hr: Podcast Priče sponzorira

en: The business location
hr: Poslovna lokacija

en: Themes
hr: Teme

en: These are some of the upcoming events
hr: Ovo su neki od nadolazećih događaja

en: These are some of the upcoming events.
hr: Ovo su neki od nadolazećih događaja.

en: Things you didn’t know about the deep ocean
hr: Stvari koje niste znali o dubokom oceanu

en: This immersive event celebrates the universal human experience through the lenses of history and ancestry, featuring a diverse array of photographers whose works capture the essence of different cultures and historical moments.
hr: Ovaj sveobuhvatni događaj slavi univerzalno ljudsko iskustvo kroz leće povijesti i podrijetla, a uključuje raznoliku lepezu fotografa čiji radovi hvataju bit različitih kultura i povijesnih trenutaka.

en: Top Categories
hr: Glavne kategorije

en: Twenty Twenty-Five emphasizes simplicity and adaptability. It offers flexible design options, supported by a variety of patterns for different page types, such as services and landing pages, making it ideal for building personal blogs, professional portfolios, online magazines, or business websites. Its templates cater to various blog styles, from text-focused to image-heavy layouts. Additionally, it supports international typography and diverse color palettes, ensuring accessibility and customization for users worldwide.
hr: Twenty Twenty-Five naglašava jednostavnost i prilagodljivost. Nudi fleksibilne mogućnosti dizajna, podržane raznim uzorcima za različite vrste stranica, kao što su usluge i odredišne ​​stranice, što temu čini idealnom za izradu osobnih blogova, profesionalnih portfelja, online časopisa ili poslovnih web-stranica. Predlošci teme zadovoljavaju različite stilove bloga, od tekstualnih do rasporeda s velikim brojem slika. Dodatno, podržava međunarodnu tipografiju i raznolike palete boja, osiguravajući pristupačnost i prilagodbu korisnicima diljem svijeta.

en: United Kingdom
hr: Ujedinjeno Kraljevstvo

en: United States
hr: Sjedinjene Države

en: Upcoming events
hr: Nadolazeći događaji

en: View of the deep ocean.
hr: Pogled u duboki ocean.

en: View plans
hr: Pregled planova

en: Visit us at 123 Example St. Manhattan, NY 10300, United States
hr: Posjetite nas na adresi 123 Primjer St. Manhattan, NY 10300, Sjedinjene Američke Države

en: What are you looking for?
hr: Što tražite?

en: Woman on beach, splashing water.
hr: Žena na plaži, voda prska.

en: Written by
hr: Napisao/la

en: email@example.com
hr: email@primjer.com

[ctx: image description]
en: Small totara tree on ridge above Long Point
hr: Malo stablo totara na grebenu iznad Long Pointa

en: in
hr: u

en: the WordPress team
hr: WordPress tim
